:::ITIC::: :::ISIC::: :::GO'25:::
   

  lato 2011 | wczasy | kolonie | obozy | wycieczki zagraniczne | wycieczki krajowe | pielgrzymki

Przepraszamy ale sprzedaż legitymacji jest wstrzymana do odwołania. Zapraszamy do oddziałów BPiT Almatur w całej Polsce.

Legitymacje Międzynarodowe


International Teacher Identity Card
Międzynarodowa Legitymacja Nauczycielska ITIC (International Teacher Identity Card)
Wprowadzona została w 1984 roku aby zaopatrzyć nauczycieli w jednolity międzynarodowy dokument potwierdzający ich status. Uprawnieni do nabycia legitymacji są nauczyciele szkolni i akademiccy, czynni zawodowo, pracujący w zawodzie nauczyciela minimum 12 miesięcy. Karta objęta jest patronatem UNESCO.
W cenie legitymacji ITIC zawarte jest ubezpieczenie PZU S.A. w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju i za granicą (NNW do 20.000,- PLN) oraz kosztów leczenia (KL do 150.000,-PLN) w czasie każdej podróży zagranicznej do wszystkich krajów świata.
Posiadacze legitymacji ITIC posiadają uprawnienia do korzystania ze specjalnych zniżek w 37 krajach świata, w tym również w Polsce przy zwiedzaniu muzeów, zakupie biletów lotniczych, promowych, kolejowych, autokarowych.
W Polsce posiadacz kart ITIC może dodatkowo liczyć na ulgi w hotelach, kawiarniach i restauracjach, przy wstępie do obiektów kulturalnych i sportowych, sklepach sportowych, muzycznych i innych.
Koszt: 64 PLN


International Student Identity Card
Międzynarodowa Legitymacja Studencka ISIC (przeznaczona dla studentów i uczniów szkół średnich od 12-go roku życia) jest jedynym na świecie dokumentem potwierdzającym status studenta / ucznia szkoły średniej. Umożliwia korzystanie z pakietu ponad 150,000 zniżek w ponad 100 krajach świata. Zniżki obejmują usługi transportowe, noclegowe, wstępy do obiektów muzealnych, kulturalnych, sportowych oraz wiele innych przydatnych w podróży. Legitymacja objęta jest patronatem UNESCO.
Corocznie z legitymacji ISIC korzysta ponad 2 miliony osób na całym świecie.
W Polsce legitymacja upoważnia do szeregu zniżek w zakresie turystyki jak również daje ulgę przy zakupie biletów do obiektów kulturalnych i sportowych, na zakupy w sklepach sportowych, muzycznych, komputerowych czy księgarniach oraz w kawiarniach i restauracjach. W cenie legitymacji ISIC zawarte jest ubezpieczenie PZU S.A. w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju i za granicą (NNW do 20.000,- PLN) oraz kosztów leczenia (KL do 150.000,-PLN) w czasie każdej podróży zagranicznej do wszystkich krajów świata. Wszystkie dodatkowe informacje o legitymacji ISIC oraz informacje o zniżkach na ISIC w całym świecie znaleźć można w broszurze ISIC WORLD TRAVEL HANDBOOK, wydawanej w nakładzie ponad 1 mln egzemplarzy. Wykaz zniżek oraz szereg innych ważnych informacji dotyczących legitymacji ISIC można uzyskać również w Internecie pod adresem: http://www.istc.org
Koszt: 57 PLN

Karta IYTC (GO'25)
Międzynarodowa Karta Turystyczna GO'25 przeznaczona jest dla osób w wieku 14-25 lat. Wydawana jest przez Federation of International Youth Travel Organization (FIYTO) największą międzynarodową organizację zrzeszająca ponad 240 organizacji specjalizujących się w turystyce młodzieżowej z ponad 50 krajów. Karta ta upoważnia do zniżek w zakresie transportu, zakwaterowania, wyżywienia i wstępów do obiektów kulturalnych w 60 krajach świata, w tym również w Polsce. Karta objęta jest patronatem UNESCO.
Posiadacz karty objęty jest w okresie jej ważności (1 rok od daty wystawienia) ubezpieczeniem PZU S.A. w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju i za granicą (NNW do 20.000,- PLN) oraz kosztów leczenia (KL do 150.000,-PLN) w czasie każdej podróży zagranicznej do wszystkich krajów świata.
Koszt: 45 PLN