::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Zielona szkoła - wycieczka edukacyjna

MACEDONIA - Albania - Serbia

OHRID - miasto w południowo-zachodniej Macedonii, położone jest nad jeziorem Ochrydzkim (najstarsze jezioro w Europie), u stóp gór Galiczica. Miasto oraz jezioro w 1980 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynie z wąskich uliczek, licznych cerkwi i pięknych widoków.

CENA: 1.390-zł/os (grupa min. 40 os + 4 opiekunów)

Terminy : 10 dniowe : wrzesień (od 14.09), październik - 2018, maj, czerwiec 2019 ( do 15.06.2019)

Zakwaterowanie - hotele turystyczne: 6 noclegów w Ohridzie i 2 noclegi tranzytowe w Serbii -pokoje 2,3,4 os z łazienkami

Wyżywienie - śniadania i obiadokolacje + prowiant na drogę powrotną

Transport: autokar LUX (barek, TV, klimatyzacja, WC)

Program wyjazdu:

1 dzień

Wyjazd z Polski ( Katowice, Bielsko-B, z innych miast do uzgodnienia ) wcześnie rano.

Zakwaterowanie w okolicach Belgradu. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do Smedereva - miasta mieszczącego się w Serbii nad Dunajem (zwiedzanie: twierdza - uważana za największą fortecę w Europie, cerkwie, spacer po Starówce). Następnie przejazd do Ohridu, Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, zwiedzanie Ohridu - jednego z najstarszych miast na Bałkanch, (spacer urokliwymi uliczkami miasta, zwiedzanie ruin twierdzy cara Samuela z XI wieku i starożytnego amfiteatru). Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wycieczka na południową częśc Jeziora Ohridzkiego, zwiedzanie zabytkowego monastyru św. Nauma z IX w., Parku Narodowego Galiczica oraz kamiennego miasta.Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień 250km

Śniadanie, wycieczka do miast: Bitola (Antyczne miasto Heraklea Linkestis, meczety tureckie Ajdar - Gazi z Xvw., cerkiew św. Dymitra, wieża zegarowa - Saat Kula, turecki pokryty targ - Bezisten), Prilep (wieża zegarowa, meczet, cerkwie, pozostałości rzymskiej nekropolii) Kichevo - zabytkowe miastaczko Macedońskie. Powrót do Ochrydy na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, całodniowy odpoczynek nad jeziorem Ochrydzkim. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wycieczka do Tirany - stolica i największe miasto Albanii, a zarazem centrum przemysłowe i kulturalne kraju (zwiedzanie: Spacer po centrum miasta - Plac Skanderbega - największego bohatera narodowego Albanii, najstarszy zabytek - XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya, Piramida (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok - teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie reżimu komunistycznego. Powrót do Ohridu na obiadokolację i nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wyjazd z Ohridu do stolicy Macedonii Skopije (zwiedzanie miasta: plac Makedonia z nową, monumentalną rzeźbą Wojownika na koniu, a także łukiem triumfalnym Porta Makedonia, będącymi wyrazem ambicji młodego państwa i częścią projektu "Skopje 2014", XV-wieczny kamienny most, dzielnica Stara Czarszija, średniowieczna twierdza Kale, liczne świątynie muzułmańskie, meczet Mustafy Paszy, zajazd Kursumli An. Na krytym bazarze (bezisten) czas wolny, kompleks poświęcony pamięci Matki Teresy z Kalkuty, która urodziła się w Skopje. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Belgradu.

9 dzień

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Belgradu : Terazije, Plac Republiki, Muzeum Narodowe, Teatr Narodowy, Plac Studentów, twierdza i park Kalemegdan, deptak ul. Knez Mihajla, Cerkiew Soborna Prawosławna, Pałac Patriarchy, pobyt na Skadarlija, dalsza podróż do Polski .

10 dzień

Powrót do Polski w godzianch rannych, zakończenie imprezy