::: :::
   

 

Zielona Szkoła SZKOCJA - Anglia, Holandia

I dzień - wyjazd z Polski do Holandii
Wyjazd z Polski o godzinie 22:00, nocny przejazd do Rotterdamu.

II dzień - Rotterdam- wypłynięcie noncym promem do Anglii
Przyjazd do Rotterdamu o godzinie 12:00, zwiedzanie: Euromast - wieża widokowa panorama portu, Ratusz, centrum "Holenderski Manhattan", centralna ulica handlowa Coolsingel.
Około godziny 16:30 zaokrętowanie na prom do Anglii - kabiny 4-osobowe. O godzinie 18:00 wypłynięcie. Posiłek cateringowy - kolacja z prowiantu biura.

III dzień - Mur Hadriana - Szkocja
Przypłynięcie do Newcastle, ok godz. 10.00 - na promie śniadanie z prowiantu biura. Dalsza podróż do Szkocji, na trasie postój przy Murze Hadriana (rzymski wał obronny). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Seton Sands, koło Edynburga.

IV dzień - Glasgow, Stirling, Loch Lommond
Śniadanie, wycieczka do Glasgow - zwiedzanie Muzeum transportu, spacer po dzielnicy uniwersyteckiej, przejazd wzdłuż malowniczego, "pocztówkowego" jeziora Loch Lommond - największego jeziora Wielkiej Brytanii do Stirling dawnej stolicy Szkocji, zwiedzanie: zamku - ulubionej siedziby Stuartów, pomnik W. Wallace'a. Powrót na obiadokolację i nocleg.

V dzień - Highlands
Wyjazd o godzinie 6:00, śniadanie na trasie, wjazd do Highlands punkt widokowy Queens View. Następnie zwiedzanie Blair Castle, zamku który jest siedzibą księcia Atholl, arystokraty mającego niezwykły przywilej posiadania jedynej prywatnej armii w Europie - Atholl Highlanders. Spacer po Blair Castle Gardens, parku założonym na początku XVIII w. Przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, spotkanie i zdjęcie z potworem, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle, zbudowanego na siedlisku Piktów- film o historii zamku. Dalsza podróż do Fort William, leżącego u podnóża najwyższej góry Wielkiej Brytanii - Ben Nevis 1344 m.npm. Zwiedzanie "Schodów Neptuna" - śluz na Kanale Kaledońskim. Kolacja w formie pikniku w plenerze w dolinie Glen Coe, powrót około godziny 23:00 do Seton Sands na nocleg.

VI dzień - Edynburg
Śniadanie, przejazd do Edynburga, zwiedzanie: Royal Yacht Britannia na którym pływała m.in. Księżna Diana i przywódcy wielu Państw, Szkockie Muzeum Narodowe, Starówka, zamek, ogród botaniczny. Powrót na obiadokolację i nocleg do Seton Sands.

VII dzień - Melrose Abbey, Kelso - wyjazd ze Szkocji
Śniadanie, wyjazd do opactwa Melrose Abbey, następnie do Kelso Floors Castle - photostop. Przyjazd do Newcastle - spacer po mieście : m.in. Grey Street , Milenium Bridge . O godz. 16.30 zaokrętowanie na prom do Amsterdamu w kabinach 4-osobowych. Kolacja cateringowa z prowiantu biura. Nocny rejs, wieczorna dyskoteka.

VIII dzień - Amsterdam -
Śniadanie na promie z prowiantu biura, przypłynięcie o godzinie 10:0. Przejazd na zwiedzanie Amsterdamu: zwiedzanie: wizyta w szlifierni diamentów, rejs po kanałach Amsterdamu tramwajem wodnym, zwiedzanie Muzeum Państwowego (Rijksmuseum) z dziełami m.in. Rembranta, Halsa, Ruysdaela, Vermeera, spacer po centrum: Plac Dam, Damrak. Późnym popołudniem wyjazd do Polski.

IX dzień
Powrót do Polski w godzinach rannych , zakończenie imprezy.

CENA: 1.950-zł/os (grupa min 42 osób + 4 opiekunów nieodpłatnie)
Terminy - 9 dniowe do uzgodnienia III-VI  2019  oraz   IX-XI 2019

CENA: 1.900- zł/os (przy grupie min. 40 osobowej + 4 wychowawców)-PROMOCJA na wycieczki na 2019 r. zamówione do 31.12.2018

Wiek uczestników - min. 14 lat

Terminy - 9 dniowe do uzgodnienia

Cena obejmuje:
przejazd autokarem lux
opiekę pilota na całej trasie
ubezpieczenie TU Gothaer NNW (do 10.000-zł/os )i KL ( do 40.000-zł/os )
przeprawa promami : Amsterdam- Newcastle/ Newcastle- Amsterdam -kabiny 4-os
6 śniadań, 3 obiadokolacje i 3 kolacje w formie prowiantu- kuchnia polska samoobsługowa
6 noclegów, 4 w Centrum wakacyjnym Haven 4 *, 2 na promie
Zakwaterowanie w Szkocji : Centrum Haven 4* w Seton Sands - 20 km na wschód od Edynburga. http://www.haven.com Całoroczne mobile homes dla 6 osób z łazienką, kuchnią, trzema sypialniami oraz salonem. Każdy mobile home posiada ogrzewanie, kuchnię z pełnym wyposażeniem.. Na terenie kompleksu znajdują się : boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci, świetlica, urządzenia rozrywkowe.

Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 80-90 GBP oraz 30-35 Euro (Holandia)