::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Wycieczka - zielona szkoła SYCYLIA-Wenecja, S. Marino, Rzym

Termin : 11 -dni

I dzień - wyjazd do Włoch

Wyjazd z Polski o godz.15.00, przejazd non stop do Wenecji .

II dzień -1.600 km - Wenecja - Rimini

Przyjazd do terminalu Fusina k/Wenecji, 9-godzinny postój autokaru, rejs tramwajem wodnym do Ponte Acadamia. Plac i Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, wieża zegarowa, Most Westchnień, Most Rialto), . Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Rimini..

III dzień - Rimini, San Marino, Sycylia

Śniadanie, odpoczynek na miejscu, obiad, przejazd do San Marino - krótkie zwiedzanie ( alternatywnie całodzienna zabawa w parku Rozrywki Mirabilandia - dodatkowy koszt 22 Euro/os - posiłek w Mirabilandii zamiast obiadu w Rimini), dalsza nocna podróż na Sycylię.

IV dzień - 1.100-km - przyjazd na Sycylię -

Rano przeprawa promowa, przyjazd na Sycylię, na trasie włoskie śniadanie kontynentalne. Przyjazd do miejscowości Calanovella , z Calanovellamare Hotel Villaggio Club in Piraino - Messina -zakwaterowanie (od 14.00, a w miarę możliwości wcześniej), wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

V dzień - Sycylia -wypoczynek

Śniadanie, pobyt na miejscu, wypoczynek w Calanovella

Obiadokolacja, nocleg.

VI dzień -400 km - Sycylia - Etna, Katania

Śniadanie, wyjazd na całodzienną wycieczkę :

 • .Katania ( jedno z bardziej fascynujących miast Sycylii, na którym burzliwa historia odcisnęła piętno widoczne zarówno w wyglądzie, jak i w atmosferze, jaka panuje w mieście. Zwiedzanie obejmuje: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino- twierdzę obronną z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru)

 • Etna -(wjazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry, powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty.

 • obiadokolacja i nocleg w Calanovella.


VII dzień -350-km - Sycylia - Palermo, Cefalu

Śniadanie, wycieczka do Palermo ( Pałac Królewski, Katedra Santa Rosalia z mozaikami i grobowcami królów, inne zabytki sakralne ), na trasie krótki postój w najsłynniejszym na północnym wybrzeżu kurorcie Cefalu ( spacer po Starym mieście)

Powrót na obiadokolację i nocleg do Calanovella.

VIII dzień - wyjazd z Sycylii, Milazzo

śniadanie, wykwaterowanie z apartamentów, odpoczynek, obiad, wyjazd z ośrodka, spacer po miasteczku Milazzo , wieczorem wyjazd do Rzymu, nocny przejazd .

IX dzień - 850-km - Rzym

Rano na trasie kontynentalne włoskie śniadanie, przyjazd do Rzymu 9 godzinny postój autokaru, zwiedzanie -"Rzym antyczny i barokowy" : Kapitol, Forum Romanum, Colloseum Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Hiszpańskie Schody Bazylika św. Piotra, Grób Jana Pawła II, Most Anioła, Piazza Navona, Panteon. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

X - dzień -1500-km- wyjazd do Polski

śniadanie + prowiant , wyjazd do Polski

XI- dzień -zakończenie imprezy razem ok. 5.800-km)

Powrót do Polski w godzinach wieczornych


Uwaga ! - Zastrzegamy możliwość zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Cena: 1.850 - zł/os

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem LUX

 • 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym w Calanovella - apartamenty 3 pokojowe - z pokojami 2 osobowymi, kuchnia, łazienka. W ośrodku znajdują się m. in. bar, dyskoteka, boisko

 • 2 noclegi w hotelach na trasie - Rimini i okolice Rzymu, pokoje 2,3,4 os z łazienkami.

 • 8 śniadań w tym 2 na trasie, 6 obiadokolacji, 2 obiady i 1 prowiant na drogę powrotną

 • opiekę pilota ( nie oprowadza w miejscach zastrzeżonych dla lokalnych przewodników)

 • polisę TU Gothaer NNW (do 10 tys zł/os) i KL (do 40 tys zł/os )

 • składka na TFG - Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych lokalnych przewodników, przejazdów pociągami, statkiem, komunikacją miejską lub check pointów, promów, karty klubowej w Calanovella (wstęp na basen, serwis plażowy) ok. 100-140 Euro/os w zależności od wybranych atrakcji
 • innych wycieczek i atrakcji nie ujętych w programie