::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

ZIELONA SZKOŁA / Wycieczka
WALIA
Anglia: Londyn, Liverpool, Chester
10 dni - wiek uczestników : 12-18 lat

Zakwaterowanie - ośrodek wypoczynkowy położony w okolicach Prestatyn w północnej Walii. Całoroczne mobile homes 4 i 6 osobowe z łazienką dwiema lub trzema sypialniami oraz salonem. Każdy mobile home posiada ogrzewanie, kuchnię z pełnym wyposażeniem.. Na terenie kompleksu znajdują się : boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci, świetlica, urządzenia rozrywkowe.

I dzień
- wyjazd z Polski w godzinach wieczornych -przejazd przez Niemcy, Belgię.

II dzień
- przejazd do Londynu , 9 godzinny program zwiedzania : Greenwich, przejazd metrem, Tower Bridge, Westminster Abbay, rejs statkiem po Tamizie, Big Ben, St.Paul's Cathetdral, dalsza podróż do Walii ( przejazd ok. 5 godzin ), zakwaterowanie w nadmorskim ośrodku wypoczynkowym w Prestatyn, obiadokolacja, nocleg .

III dzień
- śniadanie, odpoczynek - zajęcia własne na terenie ośrodka, wyjazd do Parku Narodowego Snowdonia - urwiste ukształtowane przez lodowce góry, możliwość wyjazdu przy dobrej pogodzie kolejką na Mount Snowdon 1.085 m. npm - najwyższą górę Anglii i Walii , w przypadku niesprzyjającej pogody piesza wycieczka wokół jeziora, Muzeum Łupka ( Slate Museum), powrót na obiadokolację i nocleg do Prestatyn.

IV dzień
-śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Harlech - zwiedzanie słynnego zamku, Ciccieth dawny gród warowny walijskich książąt, następnie Aberdaron przejazd tzw "Dzikim wybrzeżem" wzdłuż skalistej zatoki "Wrota piekieł", powrót na obiadokolację i nocleg.

V dzień
-śniadanie, czas wolny, korzystanie z infrastruktury ośrodka - baseny, boiska, plaża, przejazd do miasta Convy ze znakomicie zachowaną średniowieczna starówką, wejście na mury obronne , zamek z XII - wieku. oraz do zamku Beaumaris, ewentualnie wybrzeżem do Wyspy Maskonurów, powrót na obiadokolację i nocleg.

VI dzień
-śniadanie - czas wolny, korzystanie z infrastruktury ośrodka m.in. boisk, basenów, fakultatywnie wyjazd do Parku Rozrywki Alton Towers ( koszt 50 GBP- wstęp + dojazd - grupa min 35 osób ).
-Obiadokolacja i nocleg w Prestatyn.

VII dzień
-śniadanie, wyjazd do Anglii - zwiedzanie Liverpoolu
( Muzeum Beatlesów,Katedry Anglikańska i Rzymskokatolicka) oraz Chester( Katedra z XI w., Stare Miasto - najpiękniejsze w Anglii domu szachulcowe, powrót na obiadokolację i nocleg do Prestatyn.

VIII dzień
- śniadanie - zajęcia własne - obiadokolacja - nocleg

IX dzień
- wyjazd we wczesnych godzinach rannych, śniadanie na trasie w formie prowiantu + prowiant na drogę - program alternatywny ( postój autokaru 9-godzin)
A/ zamek Warwick oraz Muzeum Shakespeare'a w Startfort upon Avon z
transferem lokalnymi środkami transportu
B/ Londyn - program zwiedzania do uzgodnienia
C/ Bruksela
D/ Gandawa i Brugia
wieczorem dalsza podróż do Polski, przeprawa Eurotunelem,

X dzień - powrót do Polski w godzinach popołudniowych

Transport - autokar lux
Ubezpieczenie - TU Gothaer - NNW (do 10.000 -zł/os) i KL (do 40.000 -zł/os )

Terminy - 10 dniowe do uzgodnienia III-VI   2019  oraz   IX-XI 2019

CENA: 1.800- zł/os (przy grupie min. 40 osobowej + 4 wychowawców)

CENA: 1.750- zł/os (przy grupie min. 40 osobowej + 4 wychowawców)-PROMOCJA na wycieczki na 2019 r. zamówione do 30.12.2018

CENA: 1.380- zł/os - opcja z własnym wyżywieniem - w dyspozycji kuchnia z wyposażeniem w miejscu zakwaterowania

Wiek uczestników - min. 14 lat

Cena obejmuje: - przejazd autokarem Lux razem z kosztami Eurotunelu lub promu
- 7 noclegów w Centrum Wakacyjnym na północnym wybrzeżu Walii
- wyżywienie 3 x dziennie : śniadania w formie bufetu + samodzielnie przygotowywany prowiant oraz 2 daniowe obiadokolacje - kuchnia samoobsługowa posiłki wg. programu 
- opiekę pilota na całą trasę ( nie oprowadza w miejscach zastrzeżonych dla lokalnych przewodników )
- ubezpieczenie TU Gothaer - NNW( do 10.000 zł/os) i KL(do 40.000 zł/os)
-składa na TFG Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- wycieczki w cenie imprezy bez kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów: Londyn,  Liverpool Chester w Walii : Harlech, Ciccieth, Aberdaron, "Dzikie wybrzeże", "Wrota piekieł", Convy, Beaumaris ,Wyspa Maskonurów , na trasie wybrane propozycje w Anglii i Belgii

Cena nie obejmuje kosztów:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 100-110 GBP/os . w tym dla chętnych  zajęcia edukacyjne w jednej z lokalnych szkół językowych z native speakerem: 12 GBP/os/ 2 godziny lekcyjne