::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Zielona  szkoła  SZWECJA

(+ zwiedzanie Oslo, Kopenhagi, Berlina)

Zakwaterowanie - kemping położony 11 km od miasta Udevalla w regionie Dalsland  z  całorocznymi domkami 2-6 osobowymi wyposażonymi w piętrowe łóżka, stół , krzesła, szafki, lodówkę , kącik kuchenny z wyposażeniem - sztuce, talerze, garnki. Każdy domek jest ogrzewany. Łazienki z WC i prysznice znajdują się w odrębnym budynku 10-50 m od domków. Na terenie kempingu znajduje się restauracja, plac zabaw, boiska do siatkówki i koszykówki, przystań , sklep, informacja turystyczna, wypożyczalnia sprzętu wodnego, miejsce na ognisko i grill. Istnieje możliwość uczestnictwa w różnych zajęciach i zabawach : np. piłkarski golf,  strzelanie do rzutek oraz łucznictwo, jeździectwo, birdwatching, taniec i koncerty na dużym otwartym teatrze ze sceną na którym organizowane są plenerowe koncerty i imprezy taneczne.

PROGRAM WYJAZDU

I-dzień - wyjazd z Polski , nocny  przyjazd do Berlina

II-dzień  - przyjazd do Berlina, przejazd do portu Rostock - zaokrętowanie na promie ok. godz. 21.00  posiłek z prowiantu biura, wypłynięcie do Trelleborga w Szwecji ok.  23.00- kabiny 4-osobowe.

III-dzień  -  przypłynięcie do Trelleborga ok. 6.00 rano - śniadanie z prowiantu biura przejazd  dalej wzdłuż zachodniego wybrzeża Hallandu do Goteborga - zwiedzanie miasta : - Centrum Morskie,  plac Gustawa Adolfa z pomnikiem króla, Ratusz Miejski, Kronhuset - dawny parlament ,  Muzeum Volvo), przejazd w kierunku granicy norweskiej - zakwaterowanie na campingu  w okolicach Uddevalla , nocleg - obiadokolacja.

IV-dzień  - śniadanie ,  odpoczynek, obiad,  zajęcia własne, kolacja, nocleg.

V-dzień  -  śniadanie  + prowiant , wyjazd do  Norwegii przez 420-metrowy most Svinesund -podziwianie widoku z mostu zawieszonego nad fiordem,  przyjazd do Oslo ( cąłodzienne zwiedzanie .: Park Vigelanda, Kon Tiki, statek Fram, Muzeum Łodzi Wikingów, Ratusz - miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, skocznia narciarska Holmenkollen,czas wolny, rejs statkiem po Oslofiordzie), wieczorem powrót  do Szwecji na obiadokolację  nocleg.

VI-dzień  -  śniadanie ,  odpoczynek, obiad,  zajęcia własne, kolacja, nocleg.

VII-dzień -  śniadanie+ prowiant  , wycieczka nad jez Wener, Trollhattan (Muzeum Saaba z interaktywna ekspozycją dla dzieci, śluzy na kanale Gota), Lidkoping (Muzeum Jeziora Wener, centrum wyrobów porcelanowych i ceramicznych), zamek Lacko Slott położony na półwyspie na jeziorze. Powrót na kemping na obiadokolację i nocleg.

 VIII-dzień - śniadanie + prowiant , wycieczka nad fiordy na wybrzeżu Bohuslan,
Gustavsberg ( najstarszy szwedzki kurort nadmorski z zabytkową zabudową), Lysekil ( pieknie położona miejscowość na cyplu u wejścia do fiordu - Akwarium Morskie). Powrót na obiadokolację i nocleg.

IX dzień - śniadanie + prowiant, bardzo wczesny wyjazd do  Kopenhagi ( przez most Oresund) - przyjazd w godzinach popołudniowych, 9 godzinne zwiedzanie (bez autokaru) pomnik syrenki Kopenhaskiej, fontanna bogini Gefion, twierdza Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, Nowy Port - Nyhavn, Plac Ratuszowy, centralna ulica Stroget,  czas wolny  Wieczorem  zabawa w parku Rozrywki  Tivoli -  wesołe miasteczko z wieloma karuzelami, nocne występy na głównej scenie, gdzie zobaczyć można m.in. liczne zespoły muzyczne,  akrobacje i popisy magów,  pokazy sztucznych ogni  i kolorowe podświetlane fontanny . Wyjazd z Kopenhagi ok północy, przejazd do miasta Rodby,  przeprawa promowa do niemieckiego portu Puttgarten (ok. 45 minut), na promie miejsca pokładowe, przejazd non stop do Polski

X dzień -powrót do Polski .

CENA: 1.360 -zł/os

 

obejmuje :
- przejazd autokarem lux
- 1 nocleg na promie - kabiny wewnętrzne 4-osobowe
-  6 noclegów na kempingu (domki) w Szwecji
- wyżywienie wg programu
ubezpieczenie TU Gothaer lub  PZU Voyager NNW ( do 10.000 zł/os) i KL( 40.000 zł/os  )
- 2 przeprawy promowe Rostock/ Swoniujście  - Trelleborg ( kabiny)  
Gedser-Rostock lub Rodby - Puttgarten (miejsca pokładowe )
- koszty przejazdów przez mosty Oresund i Svinesund
- opiekę pilota  na cała trasę
-   wycieczki w cenie imprezy wg programu ( bilety wstepu płatne dodatkowo )

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 300 SEK/os + 70 DKK/os + 20 Euro/os
- wydatków własnych

Zobacz inne oferty zielonych szkół