::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Zielona szkoła Hiszpania - 4 noce Costa Brava - hotel 3*

z programem na trasie w Szwajcarii i w Europa Parku

PROGRAM WYJAZDU

 

I dzień

Wyjazd z Polski ok. 13.00, przejazd non stop do Szwajcarii.

II dzień

Przyjazd we wczesnych godzinach rannych - 9 godzinny postój autokaru -. Program do wyboru :
Jedna z opcji Szwajcaria .  Grupa wysiada nad wodospadami, po postoju grupa jest odbierana w Zurichu. Z Neuchausen do Zurichu przejazd pociągiem. Zwiedzanie Schaffhausen -Stare Miasto" Neuhausen - Wodospady Renu" największy pod względem przepływu wodospad. Przejazd lokalnym pociągiem do Zurichu - koszt ok. 12 CHF/os Ulica Bahnhosse - najelegantsza ulica handlowa Szwajcarii i jedna z najbardziej prestiżowych na świecie, Katedra Fraumünster, Starówka nad rzeka Limmat, promenada nad Jeziorem Zurychskim. Wieczorem dalsza podróż do Hiszpanii.

Inne opcje 9 godzinnych postojów i zwiedzania :
- Szwajcaria :   Montreux ,+Lozanna lub Lozanna + Genewa
- Niemcy      :   Europa Park 
- Włochy : Genua
- Włochy : Gardaland
- Włochy : Mediolan+ jezioro Como
- Francja : Lyon
- Francja : Strasbourg + Colmar

III dzień

Przyjazd do Hiszpanii zakwaterowanie w hotelu w lloret de Mar na Costa Brava od 14.00, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

 

IV dzień

Śniadanie, wycieczka po wybrzeżu Costa Brava, zwiedzanie zabytkowej miejscowości Tossa del Mar z przepiękną panoramą na skaliste wybrzeże oraz do Blanes (ogród botaniczny), http://www.marimurtra.cat/

powrót na obiadokolację i nocleg

 

V dzień

Śniadanie . Wyjazd na całodzienna wycieczkę do Barcelony - zwiedzanie : Sagrada Familia, dzielnica Gotycka z Katedra i Placem Królewskim, Casa Mila, ulica Las Ramblas, Park Guell, Stadion Nou Camp, Powrót na obiadokolację, nocleg.

VI dzień

Śniadanie - odpoczynek i zajęcia własne, obiadokolacja , nocleg.

VII dzień

Śniadanie , czas wolny, wykwaterowanie do godz. 10-00, obiad + prowiant, wyjazd do Girony - zwiedzanie Starówki, dalsza nocna podróż na do Niemiec.

VIII dzień

- przyjazd we wczesnych godzinach rannych, śniadanie kontynentalne z prowiantu biura przyjazd do miejscowości Rust, zwiedzanie Europa Parku - http://www.europapark.de/en

drugiego najpopularniejszego parku rozrywki w Europie ( po paryskim Disneylandzie). W parku znajduje się wiele atrakcji charakteryzujących kraje europejskie m.in: Niemcy, Francję, Szwajcarię, Włochy, Holandię, Rosję, Hiszpanię, Grecję, Portugalię, Anglię i państwa skandynawskie, co daje możliwość poznania ich kultury i tradycji. Zabawa do godzin popołudniowych. Dalsza podróż do Polski. Za dopłatą obiadokolacja w Europa Parku - 12 Euro/os.

IX dzień

Powrót do Polski w godzinach rannych.

CENA: 1.390-zł/os (dla grupy 42 os. płatnych + 4 os nieodpłatnie), dodatkowy dzień na Costa Brava 1 nocleg, 1 śniadanie i 1 obiadokolacja bez wycieczek autokarowych + 100-zł/os

 

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem lux - WC, video, klimatyzacja, barek

 • 4 noclegi w hotelu 3* w Hiszpanii - pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami, dla kadry 2 os, na miejscu do dyspozycji bezpłatny basen

 • wyżywienie : 5 śniadań i 4 obiadokolacje w hotelu w formie bufetu + 1 obiad + 1 prowiant

 • opiekę pilota na całą trasę (nie oprowadza w miejscach zastrzeżonych dla lokalnych przewodników )

 • ubezpieczenie TU Gothaer NNW do 10.000 PLZ/os i KL do 40.000 PLZ/os

 • wycieczki w cenie imprezy: Barcelona, Girona, Tossa del Mar, wybrzeże Costa Brava, na trasie program w Szwajcarii oraz Europa Parku. Na życzenie klienta organizujemy inne warianty zwiedzania podczas 9 godzinnych postojów w drodze do/z Hiszpanii np. Lazurowe Wybrzeże , Cinque Terre, Wenecja , Szwajcaria ( Genewa i Lozanna ).

 • opłatę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz rejsy statkami, przejazdy pociągami - koszt ok. 100 - 130 /Euro/os ( w tym bilety do Europa Parku 33 Euro ) + 15 CHF - konieczna imienna lista ze stempelkiem szkoły dzięki, której do wielu obiektów można uzyskać zniżki.

 • innych wycieczek fakultatywnych np. rejsu statkiem

 • innych posiłków na czas podróż do/z Hiszpanii nie ujętych w programie


ORGANIZATOR :

 • Biuro Podróży Polan Travel

ul/ 11 Listopada 60-62 - Bielsko-Biała

 • tel. 33 81 19 550

www.polan-travel.com.pl