Europa Park, Legoland-Niemcy, BMW Welt

Europa Park - drugi najpopularniejszy park rozrywki w Europie (po paryskim Disneylandzie). W parku znajduje się wiele atrakcji charakteryzujących kraje europejskie m.in: Niemcy, Francję, Szwajcarię, Włochy, Holandię, Rosję, Hiszpanię, Grecję, Portugalię, Anglię i państwa skandynawskie, co daje możliwość poznania ich kultury i tradycji.

Legoland Niemcy - park zbudowany na wzór pierwszego,który powstał w Danii. Zapewnia wiele zabawy i adrenaliny. Zaleca się zabrać dzieciom ubranie na zmianę, ponieważ wiele atrakcji jest związanych z wodą i trzeba się liczyć z tym, że po niektórych atrakcjach rzeczy nie pozostaną suche. Park podzielony jest na krainy tematyczne. Na miejscu kolejki, roller coaster, karuzele, LEGOR MOVIE. LEGO Miniland : mały świat zbudowany z klocków LEGO - modele najbardziej znanych budowli i zabytków w skali 1:20 z 25 milionów klocków Lego. Można tu zobaczyć port Hamburski z pływającymi statkami, monachijskie lotniskoz modelem Boeinga, przeciętym na pół w taki sposób, by było można zajrzeć do środka, stadion piłkarski Alianz Arena, modele miast: Frakfurtu lub Berlina z gmachem Reichstagu-i wieżą telewizyjną, słynny zamek Neuschwanstein i zabytki,Holandii, Wenecji iSzwajcarii. LEGO Wyobraźnia: tutaj można sprawdzić własną kreatywność. W Centrum Budowli i Testowania zbudujecie z klocków niezwykłe pojazdy, domy, a także wszystko, co przyjdzie Wam do głowy. Jest tu tez strefa wodnej zabawy, plac zabaw oraz Wieża Obserwacyjna, z której widać wspaniałą panoramę całego parku. LEGO X-TREME : Kraina adrenaliny, szybkości i wyścigów. Są tu karuzele, wodne pojazdy i szalona kolejka. Warto też odwiedzić Akademię Lego, gdzie fachowcy demonstrują, co można zrobić z klocków, a także strefę Nintendo i kino 4D. LEGO KRÓLESTWO RYCERZY : podróż do czasów średniowiecza. Można zobaczyć ogromny zamek z klocków, przejechać się na koniu albo na którejś z kolejek. Największe wrażenie robi pędzący przez zamek smok. LEGO ADVENTURE LAND : safari wśród zwierząt z klocków lego, rejs łódką po dżungli, park linowy i dinopark. Ponadto wiele ślizgawek, armatek wodnych, lunaparkowych atrakcji o tematyce LEGO, placów zabaw i drabinek, kolejek objazdowych i wiele innych atrakcji. LEGO KRAINA PIRATÓW : spotkanie z piratami, bitwa morska. MIASTECZKO LEGO : kolejki, samoloty, łódki, które wszystkie wykonane są z klocków, można tu na własne oczy zobaczyć, jak wyrabia się klocki w Fabryce Lego, duży plac zabaw w kształcie statku, szkoła jazdy dla dzieci, oraz zapierające dech w piersiach atrakcje -Latające Ninjago i Fabryka Bohaterów.

BMW Welt - połączenie muzeum, centrum technologicznego oraz centrum rozrywki oferujące odwiedzającym prezentację wszystkich osiągnięć w dziedzinie motoryzacji niemieckiego producenta, pokazy multimedialne oraz eksponaty obrazujące badania, rozwój projektowanie i produkcję poszczególnych modeli.
Sercem budynku jest strefa odbioru samochodów, gdzie rocznie wydawanych ma być około 45 tys. nowych aut. BMW Welt oraz otaczający je kompleks budynków to miejsce, które od przeszło 30 lat wyznacza wzorce architektoniczne, z którego stolica Bawarii może być naprawdę dumna. Najbardziej charakterystycznym elementem budynku jest "podwójny stożek". W jego wnętrzu znajduje się sala na 450 osób, która ma być nie tylko miejscem prezentacji nowych modeli oraz osiągnięć koncernu, ale również przestrzenią dla wielu wydarzeń kulturalnych, koncertów, wystaw i debat.CENA od 790 zł/os      

4 dni

(grupa min 40-os. wyjazdy z okolic Katowic, Krakowa, Bielska-Białej,

cena wyjazdów z innych miast cena na zapytanie)

Koszty programowe- bilety wstępu :  60-70  Euro/os