"Kraina czekolady", Park Mużakowski, piramidy

Cottbus - stolicy Dolnych Łużyc , zwiedzanie:Park w Branitz oraz pałac Pucklerów ( z zewnątrz) słynne piramidy w grobowcem Pucklera, Starówka.
Bad Muskau-
zwiedzanie Parku Mużakowskiego - największego i najsłynniejszego parku w stylu angielskim położonego na powierzchni około 5,5 km2 w Polsce i w Niemczech. Od 2004 roku park znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uznany za jeden z najwybitniejszych przykładów architektury ogrodowej z XIX - w., punkty widokowe z kamiennymi ławkami, stare dęby, platany, kwieciste polany, strumyki, wodospady - największa na świecie morena czołowa (40 km ) pokryta lasem mieszanym z licznymi pomnikami przyrody. www.muskauer-park.de
 Łużyckiego Parku Głazów Narzutowych w ogrodzie  Nochten w którym znajduje się 5 tys. kamieni, małe wodospady, chłodne doliny oraz słoneczne polany.
Kraina czekolady to warsztat pokazowo-produkcyjny prezentujący fascynujący świat ulubionego nie tylko przez dzieci smakołyku. Zwiedzający mają możliwość obejrzenia prawdziwych dzieł sztuki tworzonych przez mistrzów tego rzemiosła, a także samodzielnego zdobienia czekolady. Dzieła powstają z różnych gatunków czekolady  z których powstają różne kształty, formy, a nawet przedmioty.  Ekspozycję wzbogaca projekcja filmowa na której prezentowane są ręczne sposoby produkcji czekolady.

http://www.confiserie-felicitas.de/

CENA od 335 zł/os

2 dni

(grupa min 40-os. wyjazdy z okolic Katowic, |Krakowa, Bielska-Białej,

cena wyjazdów z innych miast cena na zapytanie)

Koszty programowe- bilety wstępu :  15-20  Euro/os