DINOLANDIA + inne PARK ROZRYWKI W INWAŁDZIE

Do wyboru mamy 5 różnorodnych parków tematycznych. To idealne miejsce, aby połączyć zabawę z nauką.

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, które przeniesie nas w podróż dookoła świata. Cały świat na wyciągnięcie ręki! W ciągu zaledwie jednego dnia możemy stanąć pod Wieżą Eiffla, koło Muru Chińskiego, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli weneckiej przy Placu św. Marka i w wielu innych miejscach znanych na całym świecie. Większość miniatur wykonana jest w skali 1:15, a kompleks wenecki - Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka - w skali 1:10. W Parku w osobnej strefie znajdziemy również najpiękniejsze i najważniejsze budowle i zabytki Polski. Na najmłodszych czeka Lunapark - karuzele, diabelski młyn, spływ dziką rzeką i zjeżdżalnie, Zielony Labirynt

Dinolandia to Park Dinozaurów i Rozrywki, miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. Z bliska zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata czy też Mamenchizaura. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje Dinolandii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, gra w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu na odpoczynek i smaczny posiłek zaprasza tematyczna restauracja T.Rextaurant.

Warownia - na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, góruje średniowieczny zamek. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca - średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.

Odwiedzając drewniane chaty u podnóża zamku, poznajemy tajniki dawnych zawodów - garncarza wypalającego garnki, kowala wykuwającego miecz, szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek i niewiasty tkające materiały na krośnie. Każdy zwiedzający może spróbować swoich sił w dawnym rzemiośle.  Spacerując pomiędzy chatami można zagrać w ciekawe gry - w bilarda, kręgle, można poćwiczyć strzelanie z łuku, zakręcić się na karuzeli beczułki. Na zamku można zwiedzić komnatę damy, salę tortur, zbrojownię. W podziemiach można zagrać w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy. Możliwość zorganizowania warsztatów edukacyjnych dla grup szkolnych.

Mini Zoo Kucyk

Mini Zoo położone jest na malowniczych pagórkach, otoczone zagajnikami i płynącą rzeczką tuż u podnóża Beskidu Małego. Zwiedzanie Mini Zoo to spacer po urozmaiconym terenie. Można tu zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane - kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szop pracz czy strusie emu i żurawie koroniaste. Każde zwierzę można nakarmić specjalnie do tego przygotowaną karmą. W Mini Zoo oprócz wielu zwierząt, znajduje się ujeżdżalnia na wolnym powietrzu, trasy do jazd terenowych, zarówno konnych, jak i rowerowych, boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, altany, paleniska przystosowane do ognisk i grilla, wioska indiańska oraz park zabaw dla najmłodszych. Do mini zoo można dojechać Ciuchcią - specjalna kolejką, która odjeżdża z parkingu obok parku.

Ogród Jana Pawła II

Ogród Jana Pawła II  to 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Pola, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie Jana Pawła II. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako "żywe muzeum" Jana Pawła II.

Park Rozrywki w Inwałdzie to miejsce, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Cena: na zapytanie